Bu site nasıl nasıl kullanılır ?

Sitenin amacı adı üzerinde arkadaş bulmaktır.Yani bir eviniz var evinize bir ortak lazımsa ilan vererek bu arkadaşı bulabilir yahut evim yok birinin  yanına geçmek istiyorum diyorsan yine buradan ev arayışında bulunabilirsin.

Site üzerinde neler yapılabilir ?

Kısaca maddeler halinde özetlemek gerekirse;

 1. Eviniz var , evinize kirayı paylaşabileceğiniz bir ortak arıyorsanız buraya ilan verebilirsiniz.
 2. Sadece evi olan birinin yanına geçmek istiyorum diyorsanız buraya ilan verebilirsiniz.
 3. Arayışlarınızda erkek yada bayan kimle kalmak istediğinizi belirtebilir yada site üzerinde böyle ilanlar bulabilirsiniz.
 4. Memur , öğrenci yada gezmek amacı ile Türkiye’de bulunan biri olabilirsiniz yahut Türkiye dışında bir ülkede üniversite okuyorsanız yine buraya ilan vererek aradıklarınızı bulabilirsiniz.
 5. Gideceğiniz şehirde öğrenci yada tamamen yenisiniz ve yabancısınız yine buradan konaklayacağınız şehre gitmeden kalabileceğin bir ev yada yanında kalacağın bir arkadaş bulabilirsiniz
 6. Öneri , fikir ve eleştiri yani sohbet bölümü için  ” Diğer ” kategorisinde yazabilir destek dahi alabilirsiniz.
 7. Son olarak , belkide kendi eviniz var evinizi kiraya vermek istiyorsanız yine buradan kiracı bulabilirsiniz.

Site üzerinde neler yapılmaz ?

Site üzerinde ilanlar yayınlayabilirsiniz ancak yapmamanız gereken bazı şeyler var.Bunlar;

 1. Bu site partner bulucu ( evlendirme siteleri, arkadaşlık siteleri , saadet zinciri siteleri ) değildir.Bu arayışlardaki ilanlar silinir.
 2. Sitemiz ciddi bir site olup öğrencilere ve ev arayanlara ücretsiz yardımcı olabilmek için kurulmuştur.Buradaki şikayetleri dikkate alırız ve buna göre davranmanızı isteriz.
 3. Site üzerinde erkekler telefon numarası verebilir ancak en güvenli yol telefon numarası vermeden mail yolu ile anlaşabilmek.
 4. Bir başkasına ait telefon numarasını paylaşamazsınız , aksi halde üyeliğiniz kapatılır.

Site üzerinde nasıl ilan verebilirim ?

Bu site de ilan vermek en kolay yoldur.Bunun için öncelikle siteye sağ üst taraftaki Giriş yap yada Kaydol kısmından kayıt yapmalısın.Kendine ait bir basit profil oluşturduktan sonra sol tarafta Bir Konu Ekle butonu ile siteye konu yada ilanını ( Başlık , İlan/konu , Etiketler ve en uygun kategori ) yazarak Gönder butonu ile yayınlıyorsun.Bu ilanı yayınladıktan sonra , ilanının altındanki yorumlardan yada profil sayfandaki iletişim “MESAJ GÖNDER” sekmesinden aradığın insan seninle iletişime geçer.Şayet anlaşırsanız , senin ilanın altında bu kişinin yazdığı yorumu en iyi cevap olarak seçerek , aradığını bulduğunu işaretliyorsun.