Omegla sohbet nedir? Omegle benzeri siteler

Omegle.com kullanıcılarına kaydolmadan ve nickname girmeden dünyanın herhangi bir yerinden bir kullanıcı ile rastgele olarak eşleşebileceğiniz ilgil alanlarınıza göre etiketler girip , sizin gibi bu etiketler üzerinden yazışmak isteyen kullanıcılarla bir araya gelebileceğiniz ücretsiz , online ve hızlı bir sohbet platformudur.Omegle , 2009 yılında kurulmuş olup önce sadece rastgele text chat seçeneği mevcutken daha sonra chatroulette.com dan esinlenerek online video chat seçeneğini de dahil etmiştir.

Omegle Türkiye'de daha çok omegla olarak bilindiği için bundan sonraki paragraflarıma omegla diye devam edeceğim.Çünkü insanlar yeterince omegla alternatifi siteden sonra ve omegle.com'un Türkiye'de mahkeme kararı ile yasaklanmasından sonra ki erişmediler , hangi sitenin gerçek omegle sitesi olduğuna karar veremediler elbette.Biz omegle dışında onun alternatiflerine de bu sayfamızda yer vereceğiz.

Omegle nasıl kullanılır ?

Kullanımı gayet basit ve sadedir.Siteye bağlandıktan sonra yapmak istediğiniz chat seçeneğini seçiyorsunuz Text chat yani yazılı sohbet mi yoksa kameralı sohbet seçeneği olan video chat mi yapmak istiyorsunuz? Yazılı sohbette sadece klavyedeki Esc tuşu ile kullanıcı değiştirebilirsiniz.Kameralı sohbet sayfasında ise start , next, stop ,seçenekleri mevcuttur.Bunlar aşina olduğunuz basit ingilizce anlamlarına karşılık gelir.Başlar, ilerle  , dur.Böylece kısa bir sekilde omeglayı nasıl kullanabileceğinizi anlatmış olduk.

Omegle alternatifleri mevcut mu?

Omegla , ortaya çıktığından beri onlarca hatta yüzlerce alternatifi yahut omegle benzeri siteler ortaya çıkmış oldu.Omegle tarzı ancak daha başarılı olan yada çok kötü olanlar olsada ,omegla basit bir sistem olduğu için benzerini yapmak çokda zor olmasa gerek.Bunlardan en bilineni chatroulette.com sayfası olup sadece video chat ile seviyeli ve düzgün sohbet sunar.Diğer omegla sohbet tarzı sitelerden bazıları ise şunlardır;

Ome.TV  ,   Chatrandom.com ,   Mnogochat.com   ,   Bazoocam.org   ,   Emeraldchat.com  ,   Chatiw.com ,  Randomchat.com ,  Funyo.tv ,  CooMeet.com ,   Omeglatv.com ,   Videochat.chat  ,  Flingster.com ,  Shagle.com ,  Chathub.cam ,  Camsurf.com ,  Chatki.com  , ChatSkin.com

Eminim chat seven biri iseniz bu yukarıda saymış olduğumu chat sitelerine aşinasınızdır.Sizin eklemek istediğini alternatif chat siteleri varsa lütfen yorum alanından bizimle paylaşınız , ayrıca nasıl olduğuna dair...

Omegle üzerinde neler yapılır?

Omegle , başka kullanıcılarla anlık iletişimde bulunabileceğiniz bunu yaparken kameralı sohbet ve yazılı sohbet seçenekleri ile ister kullanıcı ile yüz yüze ister sadece chat odaları tarzı ve nickname girmeden sohbet yapmanızı sağlar.

Omegle.com avantajları;

  • Omegle ile ttanımadığınız insanlarla tanışır ve sosyal bir alan bulursunuz.Heleki korona virüsünün etkin olduğu bu süreçte stress atmak ve eğlenceli vakit geçirmek için değerlendirilebilir.
  • Dil öğrenmek istiyorsanız yahut var olan yabancı dilinizi geliştirmek için yabancılarla sohbet edebilirsiniz.
  • Bir kız arkadaş yahut erkek arkadaş edinmek için ücretli arkadaşlık sitelerinden gold üyelik alacağınıza buradan ücretsiz bunu yapabilirsiniz.

Omegle.com dezavantajları;

Omegle yukarıda anlattığımız gibi her zaman avantajlı olmayabilir.Zira web sayfasını yetişkinler için olduğunu düşünüp farklı amaçlarla kullanan insanlarda mevcut.Peki nelerle karşılaşabilirsiniz ,omegleyi kullanmadan önce ?

  • Birileri çıplak/kıyafetsiz bir şekilde size el sallayabilir buda sizi hayal kırıklığına uğratabilir.
  • Birileri sizinle , sizin hiç ummadığınız bir şekilde davranabilir, argo kullanabilir çünkü tanımıyorsunuz ve size bunu 10 saniye içinde söyleyip gidebilir.
  • Sürekli yeni insanları görünce ve bazısının bağlantısından dolayı bazısının sizinle sohbet etmemek istememesinden yahut görünüşünüzü tasvip etmememiş olabilir hemen sohbeti terkedebilir.Bu da sizin üzerinizde psikokolojik baskı yaratabilir.
  • Ayrıca çocuklarında girmesi sakıncalı durum teşkil eder.

Omegle'de banlandım ne yapmalıyım ?

Omegla üzerinden banlandıysanız , açıkcası ban sürenizin dolmasını beklemek zorundasınız yada alternatif giriş yollarını deneyerek omegle.com a hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.Omegle'ye tekrar giriş yapmak için VPN , Proxy ,Dns değiştirerek bağlanabilirsiniz.Ban kaldırma omegla üzerinden bulunmamaktadır.Ancak Ome.Tv ile karıştırmayın zira ome.tv alternatif ve farklı bir site bu yüzden oradaki ban kaldırma başka bir durumdur.

Omegle daha eğlenceli hale getirmek için ne yapabilirim ?

Şayet gerçekten birilerinin ilgisini çekmek onlarla konuşmak ve yazışmak istiyorsanız o halde farklı şeyler elbette yapabilirsiniz.Bunun için yeteceğinizi konuşturmalısınız.Bir enstürman çalabiliyorsan , bağlama yada gitar çalabilirsin.Yahut bir anonymouse hackerlarının taktiği maskeyi takabilirsin.Farklı saç sekilleri farklı tişörtler giyerek de ilginç bir sohbet deneyimi yaşayabilirsin.Yine belirtelimki +18 durumlar yasaktır , yapmanız halinde siteden banlanacağınızı tekrar belirtmek isterim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir